Užitečné informace » Jak vybrat IBC nádrž

IBC nádrž vyberte podle typu použití:

 

Chci nádrž na pitnou vodu.

Zde vždy vyberte nádrž novou. Můžete ji odebrat samostatně, nebo osazenou v použité kleci s paletou.

 


Chci nádrž na dešťovou vodu k zalévání zahrady. Jako šedou vodu ke splachování toalety. Provozní nádrž (např. chlazení, budovy). Nádrž pro vodu na úklid a oplach. Nádrž na naftu atd.

Zde můžete vybrat vyplachovanou nádrž s klecí. Výběr máte mezi dřevěnou, a plasto/pozinkovanou paletou.

 

Nádrž můžete odebrat i bez klece. Klec pak nahradíte něčím vlastní výroby z latí, opřené palety stáhnuté pásovinou, boudy atd. Můžete nádrž také zakopávat do země, pak se vyvarujte sesuvu půdy směrem do nádrže, řádným obedněním.

Při použití bez klece je potřeba umístit nádrž po celé své ploše na rovný povrch s volnou rezervou pro výpustný kohout, aby vahou naplněné nádrže nedošlo k jeho poškození.

POZOR, europalety jsou o 20cm užší, než IBC nádrže a při naplnění se může přes jejich hranu nádrž převalit a tím poškodit. Takovou paletu rozšiřte, nebo umístěte dvě vedle sebe.

 

Pro zamezení slunečního záření (zelenání vody) a vyšší mechanické ochraně (při uskladnění nafty) máte možnost si vybrat oplechovanou nádrž.

V případě, že vám nedostačuje použitá vypláchnutá nádrž a chcete mít absolutně čistou nádrž zvolte novou vnitřní nádobu.

 


 Chci nádrž na vodu ke stavbě, tepelný výměník, na septik, pro uskladnění písku, uhlí, sutě..

Zde dostačuje vybrat si použitou nádrž nevyplachovanou. Takovéto nádrže při plnění tuhými materiály nepotřebujete klec. Nádrž sama o sobě udrží uhlí, písek, kameny s vyboulením do stran. Při plnění kapalinou platí to co je psáno v odstavci pro dešťovou vodu výše.


 Pro pomoc s výběrem pro jiné specifické použití nás neváhejte kontakatovat.